למה חשוב לעשות ימי גיבוש לעבודי החברה?

ימי הגיבוש הם הזמן שבו החברה מציגה לעובדים חדשים את תרבות החברה ואת ערכי החברה. זהו גם הזמן עבורם לחוות כיצד ייראו חיי היום-יום שלהם כעובד בחברה. היום הראשון יכול להיות מרתיע ולעיתים הוא יכול להיחשב כתקופת "ניסיון" שבה הם מעריכים האם כדאי להמשיך עם החוזה שלהם או לא.

חלק זה מכיל מידע אודות האופן ומדוע חברות מקיימות ימי גיבוש לעובדים חדשים, וכן מה יש לעשות באותו יום.

יום הגיבוש הוא היום בו עובדים מצטרפים באופן רשמי לחברה. זה נקרא לעתים קרובות יום רשמי.

מקובל גם שלחברות יש שני "ימי גיבוש"-אחד לעובדים במשרה מלאה ואחר לעובדים במשרה חלקית. מטרת תרגול זה היא לוודא שכל העובדים החדשים נמצאים על הסיפון עם ערכי החברה, ייעודם, חזוןם ומטרותיהם לפני שהם מתחילים לעבוד.

מטרת ימי הגיבוש

מטרת ימי הגיבוש היא לעודד את העובדים בנוגע לתרבות החברה ולמה שהם עושים. הם גם מלמדים אותם מיומנויות וידע הדרושים לתפקידם.

הֶכֵּרוּת:

  • להכיר טירונים חדשים עם החברה וערכיה.
  • זה עוזר להם לזהות ולהבין את תפקידם בארגון.
  • יום גיבוש יעזור להעסיק עובדים חדשים במהירות בצוות שלהם, להתחיל לבנות מערכות יחסים עם עמיתים לעבודה וללמוד על התרבות הארגונית.

כמעסיק, חשוב להגדיר את הציפייה לתרבות החברה ומאזן העבודה בין החיים לחיי כל העובדים. יום הגיבוש הוא הזדמנות מושלמת לעשות זאת.

חלק מהחברות החלו לאחרונה להציע 'ימי בריאות' לכל העובדים וגם למשפחותיהם. יוזמה זו מאפשרת לעובדים לקחת חופש מהעבודה בעצמם מבלי להרגיש שהם מתנערים מאחריותם.

על מנת להגדיל את פרודוקטיביות העובדים, כמה חברות התנסו בימי עבודה קצרים יותר. חברה כזו, היא שירות ניקיון ביתי בשם Homejoy.

החברה הפחיתה את מספר השעות ביום משמונה לשש. בתמורה, הם ראו עלייה של 50% בהפניות ללקוחות ו -65% יותר משרות שהושלמו מדי יום על ידי עובדים.

ישנן גם חברות אחרות שהתנסו בצורת תזמון זו ומצאו עלייה בפריון העובדים כתוצאה מכך.

ימי הגיבוש נועדו להכיר לעובדים חדשים את תרבות החברה, הניהול וסביבת העבודה. הוא נועד לחסל כל עקומת למידה כך שלכל העובדים יהיה סיכוי שווה להצליח בקריירה החדשה שלהם.

חלק מהחברות יספקו תוכנית התמצאות רשמית לעובדים חדשים, ואילו אחרות יספקו מערך רגוע יותר לתהליך זה.

שתפו פוסט זה

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

רעיונות לאירועי חברה

אירועי חברה הם אחד הדברים החשובים ביותר לעובדים ולמנהלים כאחד. שגרת העבודה השוחקת יכולה לגרום לעובדים לעבוד על אוטומט בלי

5 טיפים עבור הסעות לאירועים

החלטתם שאתם רוצים להזמין שירותי הסעות לאירועים? יש לכם בקרוב אירוע חשוב כמו חתונה? בר מצווה? או שאולי אתם מתכננים